Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Najczęściej kupowane

Kategorie

Informacje:

Producenci

Regulamin sklepu internetowego www.owsianka.com.pl

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Sklep internetowy OwsiAnka działający pod adresem www.owsianka.com.pl prowadzi działalność handlową. Sklep ze zdrową żywnością OwsiAnka ma swoją siedzibę w Gdyni. Firma jest zarejestrowana pod numerem NIP  5891779972, REGON 220882870. Firma prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz sprzedaż bezpośrednią poprzez sklep stacjonarny.

2. Adresem pod który należy kierować korespondencję: 

Sklep Zdrowa Żywność OwsiAnka

Mateusz Marciniak

ul. Legionów 107

81-472 Gdynia 

3. Sprzedawca podaje następujacy numer konta bankowego Sklepu OwsiAnka: PKO BP  40 1020 1866 0000 1602 0054 4387. 

4. Zapytania, opinie oraz wszelkie uwagi należy kierować na adres poczty elektronicznej  sklep@owsianka.com.pl. Sprzedawca dopuszcza też kontakt pod numerem tel. 733 288 107, z tym zastrzeżeniem, że kontakt tel. jest możliwy od poniedziałku do piątku ( za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 9:00 do 18:00. 

5. Użyte w regulaminie pojęcia oznaczają:

Sprzedawca – Sklep OwsiAnka, Zdrowa żywność, Mateusz Marciniak, ul. Legionów 107, 81-472 Gdynia, NIP 5891779972, REGON 220882870.

Sklep - sklep internetowy prowadzony przez Sprzedawcę pod adresem URL www.owsianka.com.pl 

Klient [Zamawiający] - osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie będąca osobą prawną, której przepisy szczególne przyznają zdolność prawną, dokonująca Zamówienia w ramach Sklepu.

Towar - produkty oferowane przez Sprzedawcę do sprzedaży detalicznej w Sklepie.

Cena – cena brutto Towaru umieszczona obok informacji o Towarze, nie uwzględniająca Kosztów dostarczenia Towaru.

Zamówienie – zestaw Towarów określonych do realizacji, zgodnie z niniejszym regulaminem, przez Zamawiającego w formie elektronicznej.

Umowa sprzedaży - umowa sprzedaży Towarów w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, zawarta pomiędzy Sprzedawcą a Klientem, z wykorzystaniem serwisu internetowego Sklepu.

Kodeks Cywilny - ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. (t. jedn. Dz.U. z 2014r. poz. 121 ze zm.)

II. POLITYKA PRYWATNOŚCI 

1. Dane osobowe przekazywane przez kupujących, są przetwarzane przez sklep ze zdrową żywnością OwsiAnka, Mateusza Marciniakw Gdyni przy ul. Legionów. Powierzone dane osobowe, są       wykorzystywane wyłącznie w celu:

 • realizacji zamówienia,
 • jeśli kupujący wyrazi na to zgodę, w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep,
 • Dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom dla celów marketingowych.
 • Każdy kupujący ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania - na stronie sklepu, każdy klient po zarejestrowaniu się ma wgląd do swoich danych oraz może je zmieniać. Powierzone nam dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.  

III. PRODUKTY 

1. Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak nigdy ich właściwości.

2. Sklep prowadzi sprzedaż wyłącznie produktów oryginalnych, dopuszczonych do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.Wszystkie oferowane przez Sklep towary są należycie zapakowane, posiadają        wymagane atesty i są legalnie wprowadzone do obrotu w Polsce.

3. Ceny wszystkich produktów podane są w złotych polskich i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). W trakcie realizacji zamówienia obowiązują ceny z momentu złożenia zamówienia. Podane ceny nie    zawierają kosztów przesyłki.

IV. PROCEDURA SKŁADANIA I REALIZACJI ZAMÓWIEŃ 

1. Wykaz towarów umieszczony na stronie sklepu ma jedynie charakter informacyjny. Wszelkie informacje dotyczące towarów, w tym w szczególności katalogi, foldery, broszury, inne materiały informacyjne lub reklamowe, a także informacje zawarte na stronie kierowane do odbiorców nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a są wyłącznie zaproszeniem do podjęcia rokowań.

2. Niektóre z oferowanych przez Sklep towarów mogą być czasowo niedostępne. W takim przypadku kupujący zostanie o tym poinformowany przez sprzedawcę lub przy pomocy informacji umieszczonej na stronie Sklepu.

3. Sklep internetowy przyjmuje zamówienia poprzez stronę www.owsianka.com.pl. Złożenie zamówienia przez kupującego nie oznacza zawarcia umowy. Kupujący wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru.

4. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie Sklepu. Warunkiem koniecznym przyjęcia zamówienia jest podanie przez kupującego wszelkich wymaganych w formularzu informacji. Dla ułatwienia dokonywania zakupów, kupujący może dokonać swojej rejestracji w Sklepie. Dzięki niej przy następnej wizycie nie będzie potrzebne ponowne podawanie. Wystarczy się zalogować.

5. Po wysłaniu zamówienia na podany w formularzu adres poczty elektronicznej kupującego zostanie wysłana odpowiedź ze specyfikacją zamówienia.

6. Zamówienia będą potwierdzane drogą elektroniczną przez pracownika Sklepu i realizowane w terminie zgodnym z życzeniem kupującego jednak nie wcześniej niż następnego dnia roboczego. Informacja udzielona przez sprzedawcę o przyjęciu zamówienia do realizacji, na podstawie zaakceptowanej przez obie strony oferty, wysyłana poprzez pocztę elektroniczną, jest jednoznaczna z zawarciem umowy kupna/sprzedaży wiążącą obie strony transakcji.

7. Zamówienia złożone w innych godzinach lub w niedzielę i święta będą potwierdzane w najbliższym dniu roboczym i realizowane zgodnie z zasadami opisanymi w ust.4

8. W przypadku jakichkolwiek niejasność związanych z zamówieniem, pracownik Sklepu będzie kontaktować się z kupującym telefonicznie. Jeżeli pracownikom Sklepu nie uda się skontaktować z kupującym w przeciągu 5 dni roboczych od złożenia zamówienia, zamówienie zostanie anulowane.

9. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z:

 • oświadczeniem o znajomości regulaminu sklepu i jego przestrzeganiu
 • wyrażeniem zgody na zawarcie umowy sprzedaży,
 • wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych kupującego na potrzeby Sklepu, zgodnie z art.23 ust.1 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r(Dz. U. Nr 133 z dnia 29.10.1997 r),

10. Jeżeli zamówienie zostało potwierdzone, zamawiający nie może takiego zamówienia wycofać. 

11. W przypadku chęci odbioru osobistego w sklepie stacjonarnym, złożenie zapotrzebowania poprzez stronę internetową poczytuje się za przyjęcie rezerwacji na dany produkt i przygotowanie towaru do    zakupu. Moment zawarcia umowy kupna- sprzedaży następuje natomiast przy odbiorze towaru w sklepie, po osobistej akceptacji oferty.

12. Towar zamówiony w sklepie dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich.

13. Na czas otrzymania przesyłki składa się:

 • czas realizacji zamówienia (kompletowanie towaru, forma płatności, wystawienie dokumentu sprzedaży, spakowanie paczki)
 • czas dostawy, zależny od wybranego sposobu dostarczenia. 

14. Przy każdym produkcie dostępnym Sklepie, w okienku 'Dostępność produktu', obok aktualnego stanu magazynowego, pojawia się także informacja o przewidywanym czasie wysłania towaru. Czas ten nie obejmuje czasu kompletowania zamówienia i liczony jest od momentu przekazania przesyłki kurierowi lub poczcie do momentu doręczenia.

15. Wraz z towarem wydawane są faktura VAT lub paragon fiskalny. W przypadku braku któregokolwiek z tych dokumentów prosimy o zgłoszenie tego faktu w celu uzupełnienia braków.

V. SPOSÓB PŁATNOŚCI

1. Należność za zamówione towary można regulować korzystając z następujących form płatności:

 • Kartą płatniczą - bezpieczna autoryzacja i obsługa finansowa płatności jest realizowana przez system dotpay. Obsługa Sklepu nie ma dostępu do żadnych danych kart płatniczych klientów, a w szczególności do ich numerów.
 • Przelewem na rachunek bankowy Sklepu - transakcja realizowana za pośrednictwem serwisu dotpay, payU. Zamówienie jest realizowane dopiero po wpłynięciu należności na konto.
 • Za pobraniem przez firmę dostarczającą zamówiony towar.

VI. REKLAMACJE I ZWROTY

 1. Kupujący ma prawo zwrotu towaru tj. odstąpienia od umowy (art. 40 ustawy z dnia 30 maja 2014r. o ochronie niektórych praw konsumentów) w terminie 14 dni od dnia wydania towaru, z zastrzeżeniem pkt. 2 poniżej.

 • W przypadku odstąpienia od umowy, zarówno Sklep jak i Kupujący są zobowiązani do zwrotu wszystkiego, co otrzymali od drugiej strony na mocy zawartej umowy.
 • Prawo zwrotu towaru (odstąpienia od umowy) nie przysługuje Kupującemu w wypadkach określonych szczegółowo w § 10 ust. 3 opisanej powyżej ustawy, m.in. świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu.

2. Termin dziesięciodniowy, o którym mowa w ust. 1 w którym kupujący może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem lub załączyć do paczki ze zwracanym towarem.

3. Rezygnacja z towaru kupionego jest to możliwa tylko wówczas, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracane towary muszą być kompletne. Towary zabezpieczone fabrycznie przed otwarciem nie mogą być zwrócone po zdjęciu folii lub usunięciu zabezpieczeń, zniszczeniu pudełka.

4. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną fakturą bądź paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru.

5. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez kupującego lub przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu. Koszt odesłania towaru ponosi kupujący.

6. Nie stanowią podstawy reklamacji różnice w wyglądzie towarów dostarczonych z zamówionymi, oglądanymi na stronie internetowej sklepu, które to różnice mogą wynikać z innych ustawień (parametrów) monitora kupującego.

7. W razie reklamacji kupujący ma obowiązek dostarczyć reklamowany produkt wraz z paragonem fiskalnym osobiście lub kurierem na własny koszt do siedziby sklepu, w Gdyniprzy ul. Legionów 107        51,81-472 Gdynia.

 

VII. PRAWA AUTORSKIE

1. Wszystkie treści oraz plik graficzne zawarte na stronie sklepu www.owsianka.com.pl  są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie, przetwarzanie, dystrybucja lub wszelkie inne formy komercjalizacji tych materiałów poza zakresem prawa autorskiego są zabronione i wymagają pisemnej zgody autora lub twórcy. Wszystkie materiały graficzne dotyczące firm (zdjęcia produktów, logotypy) zostały wykorzystane wyłącznie w celu prezentacji poszczególnych produktów i promocji marki.

VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Podmiot prowadzący sklep nie ponosi odpowiedzialności za przerwy w korzystaniu ze sklepu internetowego zaistniałe z przyczyn technicznych (konserwacja, przegląd, wymiana sprzętu, etc) lub innych od niego niezależnych.

3. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego umieszczenia w sklepie internetowym pod adresem www.owsianka.com.pl i obowiązuje przez czas nieokreślony.

4. Podmiot prowadzący sklep zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

5. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

                                                                  POLITYKA PRYWATNOŚCI

1. Sprzedawca zobowiązuje się do przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO ( Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). )

2. Administratorem Pani/a danych osobowych jest OWSIANKA, Zdrowa Żywność, Mateusz Marciniak z siedzibą w Gdyni na ul. Legionów 107b 2/u -  NIP: 5891779972, REGON: 220882870. Firma prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz sprzedaż bezpośrednią poprzez sklep stacjonarny. W sprawach związanych z Pani/a danymi proszę kontaktować poprzez e-mail sklep@owsianka.com.pl

3. Dokonując rejestracji bądź zakupu w Sklepie, Klient dobrowolnie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Klient zobowiązany jest podać prawdziwe dane; zabronione jest podawanie danych osób innych niż Klient. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do korzystania ze Sklepu bądź realizacji zamówienia (zawarcie umowy kupna - sprzedaży). Doprowadzenie rejestracji w Sklepie do końca skutkuje stworzeniem konta Klienta w systemie Sklepu. Klient ma możliwość zrezygnowania z prowadzenia konta (rozwiązanie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną) w każdym czasie.

4.  Sprzedawca zobowiązuje się do przestrzegania tajemnicy związanej z danymi Klienta i nieudostępniania tych danych osobom nieuprawnionym oraz do należytego zabezpieczenia tych informacji przed dostępem wszelkich osób nieuprawnionych. Dane te nie zostaną wykorzystane w innych celach niż tych, które są jasno określone w Regulaminie bądź Polityce Prywatności.

5.  Sprzedawca może przetwarzać dane osobowe w celu realizacji zamówienia na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Dane osobowe nie są udostępniane podmiotom trzecim, za wyjątkiem firm pośredniczących w transakcjach płatniczych,dostawców oraz biura księgowego, dla których dane te są niezbędne do realizacji płatności, dostarczenia przesyłki czy rozliczenia przed urzędem skarbowym. Ich pośrednictwo jest wymagane do zrealizowania zamówienia (umowy kupna sprzedaży). 

6. Dane osobowe Klientów również są przekazywane do wewnętrznych systemów zarządzania przedsiębiorstwem oraz Presta Shop, który dostarcza kompleksową usługę dla sklepu www.owsianka.com.pl.

7. Klient ma prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawdo do przenoszenia danych. W związku z powyższym Klient proszony jest o kontakt poprzez e-mail sklep@owsianka.com.pl . Klient ma również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 

8. Dane osobowe Klientów będą przechowywane przez czas nieokreślony, spowodowany polityką rabatową polegającą na nagradzaniu stałych klientów oraz w celu analizy sprzedażowej czy poprawieniu funkcjonowania sklepu.

9.Korzystanie z niektórych opcji serwisu, jak np. historia zakupów czy dział reklamacji RMA, jest możliwe tylko po dokonaniu rejestracji. Rejestracja jest dobrowolna i nie wymaga się jej do złożenia zamówienia. W czasie rejestracji Klient jest proszony o podanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, adresu e-mail, nr. telefonu, a także dowolnie przyjętego loginu i hasła. Czynności rejestracyjne dokonywane są jednorazowo, a kolejne Zamówienia realizowane są na podstawie logowania się Zamawiającego w Sklepie poprzez podanie loginu i ustalonego hasła. 

10. Login i hasło mają charakter poufny. Zamawiający ponosi wyłączną odpowiedzialność za szkody spowodowane ujawnieniem go osobom trzecim. Zamawiający korzystający z loginu i hasła zobowiązany jest do aktualizacji swoich danych podanych przy rejestracji, każdorazowo w przypadku ich zmiany. Odpowiedzialność za brak aktualizacji danych ponosi Zamawiający.

11. Klienci, którzy nie są zarejestrowani, również mogą składać Zamówienia, wówczas przy każdym zakupie będą proszeni o podanie imienia, nazwiska, adresu dostawy oraz nr. telefonu i adresu poczty e-mail. Należy pamiętać, że dane osobowe klienta składającego zamówienia bez rejestracji nadal są przetwarzane zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności.

12. Po złożeniu zamówienia, na podany adres e-mail wysyłane jest potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji, a w następnej kolejności bieżące informacje o przebiegu tego zamówienia. W przypadku niedokończenia procesu składania zamówienia, Klient może otrzymać wiadomość transakcyjną o zaistniałej sytuacji wraz z zapamiętanym koszykiem. 

13. Sprzedawca ma prawo do wysyłania treści marketingowych Klientom, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie takich treści drogą mailową (zapis do newslettera).

14.  Pytania dotyczące ochrony prywatności oraz reklamacje związane z usługami świadczonymi drogą elektroniczną należy kierować na adres e-mail sklep@owsianka.com.pl.